Zełenski rozmawiał z Bidenem. "Kroki na drodze ku zwycięstwu"

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował w czwartek, że rozmawiał przez telefon z prezydentem USA Joe Bidenem. Jak dodał, liderzy omówili m.in. dalsze kroki na drodze ku ukraińskiemu zwycięstwu w wojnie z Rosją.
 Zełenski rozmawiał z Bidenem.
/ http://www.president.gov.ua/ CC BY 4.0/Zełenski

"Przeprowadziłem wspaniałą rozmowę z prezydentem USA. Podziękowałem za niezachwiane amerykańskie wsparcie dla ukraińskiego narodu - w kwestii bezpieczeństwa i finansów" - napisał Zełenski na Twitterze.

Jak dodał, omówił z prezydentem USA "dalsze kroki na drodze do pokonania agresora i znaczenie pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne".

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że Biden w rozmowie z Zełenskim ponownie zapewnił o swoim wsparciu dla Ukrainy, omówił uchwalony w środę pakiet pomocy wojskowej wart 3 mld dolarów i złożył ukraińskiemu prezydentowi gratulacje z okazji dnia niepodległości.

Jean-Pierre przekazała też, że rozmowa przywódców dotyczyła ponadto sytuacji wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Wezwała przy tym Rosję do utworzenia strefy zdemilitaryzowanej wokół siłowni i pozwolenia na kontrolę Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe