Kompromitacja Rosjan na Ukrainie? Wysadzili się na własnej minie [WIDEO]

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad pół roku. Po pierwszych tygodniach konfrontacji Rosji z Ukrainą już było jasne, że Kreml nie osiągnął w początkowej fazie wojny swoich założeń. Siły Federacji Rosyjskiej nie zdobyły między innymi Kijowa. Aktualnie Rosjanie na Ukrainie mierzą się z wieloma problemami. Jednym z nich ma być przede wszystkim nieprofesjonalizm jej żołnierzy.
 Kompromitacja Rosjan na Ukrainie? Wysadzili się na własnej minie [WIDEO]
/ YouTube/Screen/Rosyjskie wojska

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przechwycił kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza z rodziną. Wynika z niej, że na linii walki w obwodzie donieckim, gdzie toczą się obecnie największe walki doszło do bardzo kuriozalnego wypadku.

Ukraińcy podsłuchali rosyjskiego żołnierza

Z podsłuchanej rozmowy wynika, że Rosyjscy żołnierze wysadzili się na własnej minie. W wyniku tego zdarzenia część brygady miała zginąć a druga część została ranna – miał relacjonować rosyjski żołnierz do swojej żony.

Kiedy próbowaliśmy opuścić linię walk, wysadziliśmy się. Było dużo 200-tych (nieżyjących żołnierzy - przyp. red.), dużo 300-tych (rannych żołnierzy). Znów na własnej minie. Wyciągaliśmy resztki człowieka z auta - opowiada żołnierz.

Sam podsłuchany miał trafić do szpitala i później do aresztu, lecz powodu jego zatrzymania nie chciał wyjawić z obawy przed podsłuchiwaniem rozmów.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe