Ważni politycy niemieckiej SPD wzywają do rozmów z Rosją, ostrzegają przed dozbrajaniem Ukrainy i błagają Chiny o mediacje

Grupa ważnych polityków SPD wzywa w specjalnym apelu do jak najszybszego zawieszenia broni w wojnie, jaką Rosja wydała Ukrainie. Proponują Chiny jako mediatora między Rosją a Ukrainą.
Brama Brandenburska, Berlin Ważni politycy niemieckiej SPD wzywają do rozmów z Rosją, ostrzegają przed dozbrajaniem Ukrainy i błagają Chiny o mediacje
Brama Brandenburska, Berlin / Pixabay.com

Potrzebujemy jak najszybszego zawieszenia broni jako punktu wyjścia do kompleksowych negocjacji pokojowych

– piszą w apelu „Broń musi zamilknąć” ważni politycy niemieckiej SPD.

Wśród socjaldemokratów, którzy podpisali nowy apel, jest kilku posłów z Bundestagu, Parlamentu Europejskiego i krajów związkowych. Ponadto apel poparli także były szef rządu Bremy Carsten Sieling oraz burmistrz Dortmundu Thomas Westphal.

 

Błagają Chiny

Według „Die Welt”, który pisze o apelu, autorzy apelu wręcz błagają o odegranie przez Chiny roli mediatora, sprzeciwiają się planom dozbrojenia i ostrzegają przed dostawą ciężkiego sprzętu wojennego na Ukrainę, wskazując na niebezpieczeństwo wojny nuklearnej. W przypadku czołgów bojowych czy odrzutowców zostałaby przekroczona „czerwona linia”, a Rosja odebrałaby to „jako przystąpienie do wojny”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe