Polityk partii Scholza atakuje polskie media

"W polskich mediach państwowych nie ma dnia bez antyniemieckiej propagandy" – mówi gazecie „vorwärts” Dietmar Nietan, który w MSZ Niemiec odpowiada za współpracę z Polską.
 Polityk partii Scholza atakuje polskie media
/ PAP/EPA/FILIP SINGER / POOL

„Niestety stan stosunków polsko-niemieckich nie jest obecnie dobry” – twierdzi koordynator MSZ Niemiec ds. współpracy międzyspołecznej i przygranicznej z Polską Dietmar Nietan, którego cytuje portal dw.com. 

„Agresywna antyniemiecka polityka PiS-u nie zmieni się, ale nie powinniśmy dawać jej do tego pretekstu. Dlatego nie można stwarzać powodów do wątpliwości w naszą solidarność z Ukrainą i innymi państwami Europy Środkowej i Wschodniej. Nie powinniśmy dalej rozczarowywać Polaków, którzy wciąż liczą na nas jako partnera” – podkreśla. 

Machina propagandowa

„Chociaż rozczarowanie Niemcami jest obecnie bardzo duże, większość Polaków chciałaby dobrej współpracy z Niemcami i konstruktywnego członkostwa Polski w UE. Słusznie też życzą sobie większego docenienia Polski, jej historii i osiągnięć na rzecz wolnej Europy. Ale prawdą jest też, że ci, którzy czerpią informacje głównie z kontrolowanej przez państwo polskiej telewizji, z pewnością są mocniej podatni na antyniemieckie resentymenty” – stwierdza polityk SPD.

„Bo PiS przekształcił telewizję państwową w swoją machinę propagandową. W państwowych stacjach nie ma dnia bez antyniemieckiej propagandy. I po latach na pewno przynosi to skutek”

– ocenia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe