Trzaskowski zapytany o to, kiedy „śluby jednopłciowe”. Wymijająca odpowiedź

Po pierwsze – natychmiast związku partnerskie. Natomiast jak związki partnerskie będą wyglądały, wy będziecie decydować. Dlatego, że zobaczcie, co się dzieje. W Europie konserwatywne partie wprowadzały związki jednopłciowe – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Rafał Trzaskowski Trzaskowski zapytany o to, kiedy „śluby jednopłciowe”. Wymijająca odpowiedź
Rafał Trzaskowski / fot. PAP / Tomasz Waszczuk

W sobotę podczas jednego z paneli politycznych Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie prezydent Warszawy i były kandydat na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania zgromadzonych na widowni. Jedna z uczestniczek spotkania zadała politykowi PO, krótkie pytanie: Kiedy śluby jednopłciowe.

„Standardy cywilizowanego świata”

Trzaskowski stwierdził, że w zachodniej Europie tego typu rozwiązania wprowadzają ugrupowania, które mają w swoich nazwach „konserwatyzm”, bądź uchodzą za konserwatywne światopoglądowo.

– Po pierwsze – natychmiast związku partnerskie. Natomiast jak związki partnerskie będą wyglądały, wy będziecie decydować. Dlatego, że zobaczcie, co się dzieje. W Europie konserwatywne partie wprowadzały związki jednopłciowe. Konserwatywne partie. I tak się dzisiaj zmienia rzeczywistość – powiedział Trzaskowski.

– Możecie zawsze powiedzieć – ja to rozumiem – że ktoś jest za mało ambitny w jakiejś sprawie, ale trzeba zacząć rozmawiać o temacie równości, wprowadzić twarde rozwiązanie, jeżeli chodzi o związku partnerskie i wtedy jestem absolutnie przekonany, że jeżeli wykonamy ten pierwszy krok, będziemy tak blisko równości, że będziemy w stanie wprowadzać takie standardy, które są standardami cywilizowanego świata – i w USA i w większości państw Unii Europejskiej – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe