Niemcy użyją Nord Stream 2? Szefowa niemieckiego MSZ zabrała głos

Minister spraw zagranicznych Niemiec – Annalena Baerbock w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedziała się na temat pomocy dla Ukrainy oraz wezwań do tego, aby uruchomić gazociąg Nord Stream 2.
 Niemcy użyją Nord Stream 2? Szefowa niemieckiego MSZ zabrała głos
/ Wikimedia Commons/PjotrMahh1/CC-BY-SA-4.0

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad pół roku. Konfrontacja między siłami Ukrainy i Rosji rozpoczęła się 24 lutego za sprawą ataku wojsk rosyjskich. Od tego czasu kraje zachodu zdecydowanie ograniczyły współpracę z Moskwą.

Niemiecka minister o Nord Stream 2

W kwestii sankcji i innych kar wymierzonych w kierunku Rosji pod sporą uwagą światowej opinii publicznej są Niemcy. W jednym z ostatnich wywiadów minister spraw zagranicznych Niemiec – Annalena Baerbock podkreśliła, że Niemcy będą wspierać Kijów tak długo, jak to tylko będzie możliwe do zrealizowania.

"Niestety musimy założyć, że Ukraina latem przyszłego roku nadal będzie potrzebowała nowej ciężkiej broni od swoich przyjaciół" – stwierdziła polityk.

"Ukraina broni także naszej wolności, naszego ładu pokojowego. I wspieramy ją finansowo i militarnie – tak długo, jak jest to konieczne. Kropka" – powiedziała minister.

Niemiecka polityk odniosła się również do spraw problemów energetycznych, które także dotykają Niemców.

"Wszyscy odczuwają teraz we własnych kieszeniach skutki wojny energetycznej Putina. Podział społeczny Europy jest elementem działań wojennych Putina. Musimy temu zapobiec. Będzie to kamienista droga, ale jest to część odpowiedzialności politycznej, aby zamortyzować nierówności społeczne wynikające z wysokich cen energii” – powiedziała.

Jednocześnie Baerbock odrzuciła również żądania odnoszące się do możliwości wykorzystania do dostaw gazu z Rosji nieczynnego Nord Stream 2.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe