Sędzia nieoficjalnie: "Zagraniczne stowarzyszenia sędziowskie składają skargę przeciwko KE, że ta zbyt słabo dociska RP"

Unijne instytucje od 2015 roku prowadzą z Polską rodzaj wojny, odbierając jej należne fundusze i usiłując wymusić pozatraktatowe działania. Jednym z kierunku ataków jest kwestia tzw. "praworządności".
Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli Sędzia nieoficjalnie:
Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli / Pixabay.com

Polska usiłuje przeprowadzić reformę sądownictwa, które po 1989 roku nie przeszło żadnej weryfikacji i środowiskowo w zasadzie jest zakorzenione w stalinowskich duraczówkach, które miały wykształcić "nowe kadry" i sądach doraźnych pierwszych lat po wojnie, które orzekały wyroki śmierci na żołnierzy polskiego Podziemia. Niestety reforma oparta na rozwiązaniach z krajów zachodnich, z inspiracji starych sędziów niezainteresowanych zmianami, została uznana przez instytucje unijne za "złamanie praworządności".

W istocie polityczne organizacje sędziowskie korzystają ze wsparcia zagranicznych kolegów, by uderzać w polską reformę.

 

Pozew przeciwko KE

- Dowiaduję się, że zagraniczne stowarzyszenia sędziowskie składają skargę (pozew) przeciwko Komisji Europejskiej, że ta zbyt słabo dociska Rzeczpospolitą za mityczną praworządność. Oczywiście rodzime stowarzyszenia sędziów są "ZA"... Polscy sędziowie przeciwko Polsce

- pisze teraz na Twitterze sędzia Jakub M. Iwaniec


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe