Guy Verhofstadt: „Bez względu na to, jak kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, NIE otrzyma unijnych funduszy”

Unijne instytucje od 2015 roku prowadzą z Polską rodzaj wojny, odbierając jej należne fundusze i usiłując wymusić pozatraktatowe działania. Jednym z kierunków ataku jest kwestia tzw. praworządności.
Guy Verhofstadt Guy Verhofstadt: „Bez względu na to, jak kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, NIE otrzyma unijnych funduszy”
Guy Verhofstadt / Wikipedia CC BY 4,0 Unia Europejska 2021. PE

Bez względu na to, jaką kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, NIE otrzyma unijnych funduszy naprawczych, chyba że w pełni przywróci rządy prawa!

– pisze na Twitterze jeden z najbardziej antypolskich polityków Unii Europejskiej Guy Verhofstadt, przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w PE [ALDE].

 

Unijna wojna z Polską

Polska usiłuje przeprowadzić reformę sądownictwa, które po 1989 roku nie przeszło żadnej weryfikacji i środowiskowo w zasadzie jest zakorzenione w stalinowskich „Duraczówkach”, które miały wykształcić „nowe kadry”, i sądach doraźnych pierwszych lat po wojnie, które orzekały wyroki śmierci na żołnierzy polskiego Podziemia. Niestety reforma oparta na rozwiązaniach z krajów zachodnich, z inspiracji starych sędziów niezainteresowanych zmianami, została uznana przez instytucje unijne za „złamanie praworządności”.

Guy Verhofstadt jest gościem Campusu Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe