Maciej Rybus przerwał milczenie. Padła ważna deklaracja

– Wiedziałem o tym wcześniej. Rozmawiałem z trenerem kadry narodowej – wyjaśnił, że taka jest teraz sytuacja. Kiedy zostałem w Rosji, wiedziałem na 100 proc., że nie pojadę do Kataru. Ale postanowiłem dalej tu występować. Tu jest moja rodzina – stwierdził w rozmowie ze sport-express.ru 33-letni Maciej Rybus.
 Maciej Rybus przerwał milczenie. Padła ważna deklaracja
/ Maciej Rybus / commons.wikimedia.org/Елена Рыбакова/CC BY-SA 3.0

Były reprezentant Polski został zapytany przez portal sport-express.ru o to, czy liczył się z tym, że transfer do Spartaka Moskwa zamknie mu drzwi na mistrzostwa świata w Katarze.

Wiedziałem o tym wcześniej. Rozmawiałem z trenerem kadry narodowej – wyjaśnił, że taka jest teraz sytuacja. Kiedy zostałem w Rosji, wiedziałem na 100 proc., że nie pojadę do Kataru. Ale postanowiłem dalej tu występować. Tu jest moja rodzina. Od dłuższego czasu mieszkam i pracuję w waszym kraju – powiedział 33-letni zawodnik.

Padła ważna deklaracjaRybus przyznał jednak, że na ten moment w polskiej kadrze jest tylu dobrych młodych zawodników z silnych europejskich lig, że nie jest przesądzone, czy wyjazd z Rosji gwarantowałby mu miejsce w kadrze na nadchodzący mundial.

– Nie jest pewne, że zostałbym powołany na mistrzostwa świata tylko dlatego, że jestem doświadczony. Nie wiadomo, w jakiej formie byłbym w tamtym momencie. Nawet gdybym wyjechał do innego kraju, nie było gwarancji, że dostanę się na turniej – stwierdził Maciej Rybus i dodał, że „czas dać pokazać się młodzieży”.

Zapytany o to, czy tym samym zrezygnował z występów w polskich barwach, odparł: – Nie. I nigdy nie powiem, że z niej zrezygnowałem. Jeśli do mnie zadzwonią, przyjdę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe