Rajd rowerowy dla uczczenia 42. rocznicy powstania Związku

Z okazji zbliżającego się Dnia Solidarności i Wolności Oddział Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” w Lubaczowie zorganizował rajd rowerowy.
 Rajd rowerowy dla uczczenia 42. rocznicy powstania Związku
/ fot. Region Ziemia Przemyska

W sobotę 27 sierpnia uczestnicy rajdu zebrali się w Leśnictwie Zabiała Nadleśnictwo Oleszyce skąd wyruszyli do Lubaczowa, aby w Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej pomodlić się za Związek i członków NSZZ „Solidarność”, zwiedzić Centrum Dziedzictwa Dawnej Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie i złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego Patrona bł. ks. Jerzego.

Po przejechaniu ulicami miasta "rajdowcy" udali się do Rezerwatu Przyrody Jedlina oraz na cmentarz w Cieszanowie. Tu na grobie śp. Andrzeja Buczka, wieloletniego Przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” po wspólnej modlitwie zapalono znicze, mając w pamięci, iż w tym roku przypada 10-ta już rocznica jego śmierci.

– W drogę powrotną do Leśnictwa Zabiała udano się pięknymi leśnymi drogami. Na miejscu, z satysfakcją przy ognisku i grillu zakończono Rajd, który był okazją do spotkania i zaprezentowania naszego Związku. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy podjęli się trudu i przejechali ponad 60 km. Szczególne podziękowania składamy kol. Edwardowi Rokoszowi Przewodniczącemu Oddziału w Lubaczowie za przygotowanie Rajdu i jego poprowadzenie pięknymi drogami Ziemi Lubaczowskiej oraz kol. Tomaszowi Uszkowskiemu Przewodniczącemu KZ NSZZ „Solidarność” Nadleśnictwa Oleszyce za umożliwienie zorganizowania wspólnego spotkania na terenie Leśnictwa Zabiała – napisano na stronie Regionu Ziemi Przemyskiej.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe