Putin spotkał się ze swoją „prawą ręką”. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół [WIDEO]

Media obiegło nagranie ze spotkania Władimira Putina z głównym dowódcą Federalnej Służby Wojsk Gwardii Narodowej Rosji Wiktorem Zołotowem. W czasie wizyty na Kremlu przedstawiono raport z działań prowadzonych na Ukrainie.
Władimir Putin i Wiktor Zołotow   Putin spotkał się ze swoją „prawą ręką”. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół [WIDEO]
Władimir Putin i Wiktor Zołotow / Screen z Twittera / Carl Bildt

Rosgwardia jest formacją, która łączy cechy sił wojskowych oraz policyjnych. Dowodzi nią generał Wiktor Zołotow. Działania Rosgwardii koncentrują się na pacyfikowaniu protestów mieszkańców na okupowanych terenach.

- Gwardia Narodowa bierze czynny udział w "specjalnej operacji wojskowej" - przekazał rzecznik Kremla, dodając, że Putin zobaczy się także z członkami rządu.

Co się dzieje z Władimirem Putinem?

Wideo, na którym widać spotkanie Putina i Zołotowa obiegło już sieć. W oczy rzuca się jednak jeden szczegół. Mało entuzjastyczna mina rosyjskiego przywódcy.

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) przekazał, że przedstawiciele władz Ukrainy przeprowadzili skuteczną kontrofensywę w obwodzie chersońskim. Prawdopodobnie udało się wyzwolić kilka miejscowości spod rosyjskiej okupacji. Nie są to jednak informacje do końca potwierdzone.

"Niektórzy mikroblogerzy rosyjscy i anonimowe źródła, które rozmawiały z mediami zachodnimi, podają, że siły ukraińskie wyzwoliły kilka miejscowości na zachód i północny zachód od Chersonia, blisko ukraińskiego przyczółku nad rzeką Ingulec i na południe od granicy obwodów chersońskiego i dniepropietrowskiego" - przekazał amerykański think tank w najnowszym raporcie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe