Co za słowa! Tak legenda Barcelony określiła transfer Lewandowskiego do Dumy Katalonii

Robert Lewandowski od 19 lipca jest zawodnikiem FC Barcelony. Polski napastnik to spore wzmocnienie dla Dumy Katalonii, lecz to nie jedyny pozytyw dla hiszpańskiego klubu. Według jednej z legend Barcy przyjście Roberta Lewandowskiego przywróciło kibicom Barcelony nadzieję.
 Co za słowa! Tak legenda Barcelony określiła transfer Lewandowskiego do Dumy Katalonii
/ YouTube/Screen/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski do tej pory grał tylko w klubach polskich i niemieckich. Osiem ostatnich lat „Lewy” spędził w Bayernie Monachium, gdzie bez cienia wątpliwości zapracował sobie na status jednej z największych legend w długiej historii bawarskiego klubu.

Jednak wielu dziennikarzy od pewnego czasu zwracało uwagę na to, że Lewandowski, jak na piłkarza, ma już swoje lata. W tej sytuacja i z 34 latami na karku kapitan reprezentacji Polski miał do wyboru dwa scenariusze. Pierwszy z nich to pozostanie w Bayernie i poprawianie osiągniętych rekordów, drugi – zmiana otoczenia i podjęcie nowych wyzwań w innej drużynie.

Legenda Barcy o Lewandowskim

Ostatecznie Robert Lewandowski zdecydował się na drugi wariant. Polak jest teraz piłkarzem Barcelony, a jego transfer według byłego obrońcy i legendy Barcy Rafaela Marqueza przywrócił kibicom Barcelony nadzieję.

– Przybycie Lewandowskiego można porównać do przyjścia Ronaldinho. Przede wszystkim przywróciło nadzieję i pasję kibicom Barcelony – stwierdził Marquez w jednym z wywiadów. Meksykanin w barwach FC Barcelony dwukrotnie sięgał po Ligę Mistrzów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe