„Taka interpretacja, jak została narzucona, jest fałszywa”. Prof. Roszkowski o ataku na podręcznik do HiT-u

Profesor Wojciech Roszkowski w rozmowie z Interią wypowiedział się na temat podręcznika do historii i teraźniejszości. Stwierdził, że gdyby pisanie podręcznika miał zacząć od początku, to nie zmieniłby w nim nic. Z kolei na temat in vitro powiedział, że fragment powiązany z tym zagadnieniem wyjaśniłby trochę lepiej.
 „Taka interpretacja, jak została narzucona, jest fałszywa”. Prof. Roszkowski o ataku na podręcznik do HiT-u
/ Wojciech Roszkowski/Wikimedia

– Ten fragment został wycofany tylko dlatego, żeby dalej nie można było ćwiczyć na tym podręczniku zabiegów czysto politycznych – stwierdził.

Politycy odpowiedzialni za zamieszanie wokół podręcznika do HiT?

Zdaniem profesora Wojciecha Roszkowskiego negatywny wydźwięk na temat in vitro i jego opisu zawartego w książce wynika z działań podjętych przez polityków.

– Taka interpretacja, jak została narzucona, jest fałszywa, bałamutna i służy rozdrażnianiu. To nie ja drażnię te dzieci, to nie autor podręcznika deklaruje brak miłości do tych dzieci, to ci politycy to zrobili – uznał Roszkowski.

Naukowiec podkreślił także w rozmowie z Interią, że fragment, który wygenerował tylko kontrowersje, nie odnosił się do in vitro. – To słowo w ogóle nie pada. Hodowla dzieci w laboratoriach ma miejsce – stwierdził Roszkowski.

– Wychowanie do życia w rodzinie czy biologia są od tego, by dokładnie opisać, czym jest in vitro i czym są te hodowle, surogatki, interwencja genetyczna w embriony, handel embrionami – to jest na wielką skalę biznes – uznał Roszkowski. – Jeśli komuś to, co napisałem, kojarzy się tylko z in vitro, to jest to operacja pod tytułem manipulacja – dodał.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe