Aktor serialu „Ranczo” Piotr Pręgowski miał wypadek samochodowy. „Myśleliśmy, że to już koniec”

– To były ułamki sekund, przerażeni pomyśleliśmy, że to już koniec. Uderzenie było tak silne, że wyrzuciło nas na pobocze. Na szczęście ani nam, ani pasażerkom toyoty nic poważniejszego się nie stało. Cudem uniknęliśmy śmierci – powiedział popularny aktor Piotr Pręgowski, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Wiadomo, że ma złamane dwa żebra i mostek.
Aktor Piotr Pręgowski  Aktor serialu „Ranczo” Piotr Pręgowski miał wypadek samochodowy. „Myśleliśmy, że to już koniec”
Aktor Piotr Pręgowski / Screen z kanału YouTube / Shoty z Rancza


Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 28 sierpnia na drodze krajowej 323 Leszno-Góra.


– Do wypadku doszło podczas intensywnych opadów deszczu. Kierujący mercedesem 44-letni mieszkaniec Warszawy na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka toyotą – poinformowała asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy KPP w Lesznie.


Drugi samochód prowadziła 44-latka, która podróżowała wraz z 15-letnią córką.

– Pasażer mercedesa i 15-letnia pasażerka toyoty trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami. Prowadzimy dochodzenie w sprawie wypadku – wyjaśniła asp. szt. Żymełka.

Poważny wypadek aktora Piotra Pręgowskiego

Aktor wybierał się na recital „Pietrek śpiewa”. Nie ukrywał, że przez moment wydawało mu się, że to już koniec. Szczęśliwie tego samego dnia został wypisany ze szpitala.

– Dostałem też silne leki przeciwbólowe. Przez kilka tygodni nie mogę również się przemęczać – mówił Pręgowski, po czym zaapelował o wyjątkową ostrożność.

– Na poboczach jest pełno drewnianych krzyży, zginęło na niej mnóstwo ludzi. Od lat remontu drogi domagają się miejscowi, bo wypadki zdarzają się tutaj bardzo często. Myślę, że należałoby postawić tam znak „czarnego punktu”, który ostrzegałby kierowców przed fatalną i pechową trasą – podkreślił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe