Gorbaczow mówił to o Putinie przed śmiercią. Nie był zadowolony

Media obiegła informacja o śmierci jedynego prezydenta Związku Radzieckiego Michaiła Gorbaczowa. Polityk, który zmarł we wtorek 30 sierpnia po długiej chorobie, wypowiadał się na temat Władimira Putina.
Michaił Gorbaczow  Gorbaczow mówił to o Putinie przed śmiercią. Nie był zadowolony
Michaił Gorbaczow / Screen z kanału YouTube / KGUN9

Sam prezydent Rosji postanowił złożyć kondolencje z racji śmierci byłego ostatniego przywódcy ZSRR. O szczegółach poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, mówiąc, że rosyjski przywódca przesłał wiadomość z kondolencjami do „krewnych i przyjaciół męża stanu”.

„Putin napisał, że Gorbaczow miał ogromny wpływ na historię świata i zrozumiał, że konieczne są reformy. Ten sam Putin nazwał upadek ZSRR największą katastrofą geopolityczną ostatniego stulecia” – napisała na Twitterze Hanna Liubakova.
 

Gorbaczow potępiał działania Putina

Gorbaczow, który przebywał na emeryturze, nie raz potępiał działania Władimira Putina, wytykając mu autorytarne skłonności, a także zniszczenie demokracji w kraju.

91-letni polityk rozmawiał o wojnie ze swoim przyjacielem Aleksiejem Wenediktowem. Gorbaczow był przejęty działaniami rosyjskiego prezydenta, które doprowadziły do zmarnowania jego spuścizny.

„Wszystko, co zrobił Gorbaczow, zostało zniszczone. Wszystkie jego reformy poszły z dymem” – przekazał Wenedikt w lipcowym wywiadzie dla rosyjskiego wydania „Forbesa”.

„Gorbaczow jest oczywiście zdenerwowany. Rosja to było dzieło jego życia. Wolność to sprawa Gorbaczowa. Wszyscy już zapomnieli, kto dał wolność Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Wolność słowa, pierwszą ustawę o prasie. Własność prywatną. Michaił Siergiejewicz Gorbaczow” – wyjaśniał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe