Emmanuel Macron apeluje do władz Iranu. Chodzi o wojnę na Ukrainie

Emmanuel Macron zwrócił się z apelem do prezydenta Iranu Ibrahima Raisi o to, by pełnił rolę mediatora w celu zakończenia wojny na Ukrainie. O szczegółach poinformowała irańska agencja ISNA.
Emmanuel Macron Emmanuel Macron apeluje do władz Iranu. Chodzi o wojnę na Ukrainie
Emmanuel Macron / Flickr.com/Public domain


Zastępca szefa administracji ds. politycznych prezydenta Iranu Ibrahima Raisi’ego Mohammad Jamshidi przekazał, że jeden z ważnych europejskich przywódców poprosił Iran o mediację w celu jak najszybszego zakończenia wojny na Ukrainie.

– Jeden z wysokich rangą przywódców Europy Zachodniej zaapelował do irańskiego prezydenta, aby został mediatorem w wojnie na Ukrainie. Po serii konsultacji irański minister spraw zagranicznych Hossein Amir-Abdollahian wysłał do Moskwy propozycję inicjatywy pokojowej wraz z ważnym przesłaniem – powiedział Jamshidi.

ISNA dodaje, że najprawdopodobniej był to Emmanuel Macron.

Rosjanie proszą o pomoc Iran

Rosyjscy żołnierze przechodzili szkolenie w Iranie. Starają się również regularnie uzupełniać swoje rezerwy. W tym celu muszą zwracać się o pomoc do tego kraju.

Jak uważają amerykańskie służby, Rosjanie wykorzystują irańskie drony w wojnie z Ukrainą. Nie da się ukryć, że w czasie pierwszych prób ich wykorzystania napotkali wiele trudności.

Jak donosi „The Washington Post”, Rosjanie nie są zadowoleni, ponieważ w systemie jest kilka błędów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe