„Praworządni Niemcy nie realizują i nie zamierzają realizować…” Mocny wpis minister Moskwy

„Praworządni Niemcy nie realizują i nie zamierzają realizować podpisanej i ratyfikowanej w 2015 umowy” – napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Minister Anna Moskwa  „Praworządni Niemcy nie realizują i nie zamierzają realizować…” Mocny wpis minister Moskwy
Minister Anna Moskwa / PAP/EPA/FILIP SINGER


Polska od dawna podnosi, że Odra już dekady temu była w nieprawidłowy sposób uregulowana i niezbędne jest naprawienie tego stanu rzeczy. Inaczej może dojść do powodzi.

O sprawie tej przypomniała minister Anna Moskwa, która uczestniczyła w posiedzeniu Polsko-Niemieckiej Rady Ochrony Środowiska. Miało ono miejsce w miejscowości Bad Saarow pod Berlinem.

Moskwa: Odra została nieprawidłowo uregulowana

Minister dodała, że z pewnością niewłaściwe byłoby pozostawienie rzeki jedynie procesom naturalnym. Przypomniała, że „mówimy tu o życiu ludzi” i musimy zadbać o wyeliminowanie podtopień i powodzi.

Anna Moskwa w swoim wpisie przypomniała o polsko-niemieckiej umowie w kwestii wspólnego działania mającego poprawić sytuację na drogach wodnych na pograniczu polsko-niemieckim. Dokument regulujący temat ochrony przeciwpowodziowej na Odrze podpisał w 2015 roku szef resortu środowiska Maciej Grabowski.

 

"Praworządni Niemcy nie realizują i nie zamierzają realizować podpisanej i ratyfikowanej w 2015 umowy o ochronie przeciwpowodziowej na Odrze Granicznej, co więcej żądają od Polski tego samego od kilku lat. Zatrzymać KPO dla Niemiec" – napisała na Twitterze minister.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe