Wielka akcja internautów na Twitterze #ReparationsForPoland

Dziś obchodzimy 83. rocznicę ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę. Również dziś ma być ogłoszony raport na temat wojennych strat Polski, który ma się stać podstawą do żądania reparacji od Niemiec.
Jedna z grafik akcji #ReparationsForPoland Wielka akcja internautów na Twitterze #ReparationsForPoland
Jedna z grafik akcji #ReparationsForPoland / TT

Od rana trwa akcja polskich internautów na Twitterze pod hasztagiem #ReparationsForPoland. Podobne akcje w zeszłych latach odbiły się głośnym echem na świecie.

Na pół godziny przed prezentacją raportu hasztag #ReparationsForPoland jest na trzecim miejscu trendów Twittera.

 

Komentarze internautów

„Jedyna rzecz, którą mogę przyjąć od Niemców to 
#ReparationsForPoland 
Za ich model praworządności dziękuję”.

„Dyskusja,czy reparacje od Niemiec Polsce się należą, czy nie - to jak dyskutowanie: CZY mordercy, który wtargnął do czyjegoś domu,gdzie zgwałcił kobiety i zabił całą rodzinę,później dom obrabował i spalił i jeszcze bezcześci imię tej rodziny NALEŻY SIĘ KARA? #ReparationsForPoland”

„Dzień dobry, @wirtualnapolska. Spokojnie, każdy może zapomnieć, że mamy rocznicę napaści niemieckich dzikusów na świat (strona główna, godzina 7:43). #ReparationsForPoland

„Polskie miasta zniszczone przez Niemcy w procentach. Polish cities destroyed by Germany in per cent. #ReparationsForPoland

„Niemcy nigdy na poniosły żadnej odpowiedzialności finansowej za zbrodnie popełnione w Polsce, za zamordowanie milionów polskich obywateli, zniszczenie potencjału gospodarczego i kulturalnego Polski. Praworządność, niemieccy bandyci! #ReparacjeDlaPolski #ReparationsForPoland”

„‼️WAŻNE‼️

1 września ruszamy z wielką akcją w mediach społecznościowych! Poniżej dwie z pierwszych «ulotek», wrzucajcie/udostępniajcie gdziekolwiek chcecie, koniecznie z hasztagiem #ReparationsForPoland 🇵🇱”

„Wyobraź sobie, że do domu Twojej Babci przychodzi sąsiad, brutalnie ją morduje, zabiera jej wszystko, sprzedaje co zagrabił, zakłada biznes i staje się bogaczem. Po latach, wnuk zbira mówi Ci tylko «Sorry, że zabiłem Ci Babcię». Tak jest z Niemcami. #ReparationsForPoland

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– piszą internauci.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe