Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Młodzi Polacy zmienili oblicze wojny z Rosją! Wniosek o nadanie Orderu Zasługi RP

Młodzi Polacy zmieniający oblicze wojny z Rosją!
Franek Sokołowski, Michał Wyrębkowski Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Młodzi Polacy zmienili oblicze wojny z Rosją! Wniosek o nadanie Orderu Zasługi RP
Franek Sokołowski, Michał Wyrębkowski / Screen YT Komputer Świat

Po raz pierwszy jako prorektor złożyłem dziś wniosek do ministra rozwoju i technologii o wystąpienie do prezydenta RP o nadanie komuś Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Ci młodzi Polacy, w wieku 20 lat, wykazali najsilniej na świecie, że sankcje wobec Rosji działają!!! Współtworzyli raport, który staje się dziś najczęściej cytowaną pracą ekonomiczną na świecie! Pokazali na liczbach, że Rosja jest ruiną o ogromnym długu technologicznym. To Ci młodzi ludzie, po cichu, pracując po 24 na dobę pracowali przy tworzeniu Czarnej Listy Yale firm współpracujących z reżimem rosyjskim. Listy, która do dziś uważana jest za mającą największy wpływ na kryzys gospodarki Rosji! Robili to, studiując na najlepszych uczelniach świata należących do Ligi Bluszczowej – Franek Sokołowski na Yale University, a Michał Wyrębkowski na University of Pensylvania.

 

Nagrodzimy

Mimo że studiują tam, nawet przez ocean, łącząc to ze studiami, pomagali Polsce. Do tego Franek skończył rok jako jeden z najlepszych studentów. Praca, którą podejmują, i działania Yale w tym zakresie już są wskazywane za warte Pokojowej Nagrody Nobla. Robili to wszystko nie dla laurów i chwały. O tym, że to oni stoją za tym projektem, nie wiedział nikt. Robią to z chęci walki o wolność i wartości. W rozmowie ze mną tych dwóch młodych Polaków wskazuje, jak powstaje czarna lista wstydu Yale. Tacy ludzie to jest powodów do naszej dumy narodowej. Jak słucham, ile znają języków, jak się wypowiadają w wieku 20 lat, ile mają w sobie empatii i świadomości wyzwań przyszłości, przestaję się o tę przyszłość bać. Chłopaki, w imieniu wszystkich osób tutaj dziękuję Wam za pracę. Wraz z Tomaszem Rożkiem odwiedziliśmy ich w USA, tworząc reportaż o ich historii, który niebawem ujrzy światło dzienne. Obiecuję, że w tym roku nagrodzimy Was w Polsce oficjalnie za to, co zrobiliście dla nas wszystkich.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe