Trwają zapisy na 7. Milę Pamięci Ofiar Komunizmu
Trwają zapisy na bieg „7. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, nauczycieli i rodziców. Wydarzenie upamiętnia ofiary komunizmu na świecie, w tym znanych i nieznanych bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny. Zapisać można się poprzez formularz: https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/733
Dystans 1609 metrów w Ogrodzie Saskim nie jest najdłuższy, ale wymaga przygotowania. Organizator w pakiecie startowym przygotował: zapisy elektroniczne, atrakcyjną trasę, profesjonalny pomiar czasu, medal ukończenia biegu z wizerunkiem gen. Kazimierza Tumidajskiego, nagrody dla zwycięzców i nagrody specjalne, losowane podczas ceremonii zwycięzców. Bieg rozpocznie się o godz. 8:30 uroczystą zbiórką przy muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Od godz. 9:0,0 w odstępach 30-minutowych, na trasę biegu wyruszą trzy grupy biegaczy. Start w biegu jest bezpłatny.
Bieg został objęty patronatem honorowym i jest finansowany przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla wszystkich”. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu Samorządu Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”. Organizator: Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”. Współorganizacja: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Lubelski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Więcej informacji i zapisy na stronie: https://www.solidarnosc.org.pl/lublin/ ; http://solidarnoscrodzin.pl/