Ekspert wyrzucony z popularnej produkcji TVN, "bo feminizm kojarzy mu się z fabryką narcystycznych potworów"

Rafał Olszak jest psychologiem programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" TVN. A właściwie był, ponieważ jego aktywność w internecie napytała mu kłopotów.
Palec wskazujący Ekspert wyrzucony z popularnej produkcji TVN,
Palec wskazujący / morguefile.com

Były już ekspert programu TVN jest bardzo aktywny w sieci, gdzie udziela porad i wygłasza, czasem przy użyciu mocnego języka, opinie na temat niesprzyjającego dziś męskiemu punktowi widzenia, świata. Wydaje również na ten temat książki.

 

"Facet to ma być facet"

Pisał na przykład o tym, że feminizm jest "fabryką narcystycznych i egoistycznych potworów, żyjących wyłącznie dla siebie" czy, że "Facet to ma być facet - mobilny, samodzielny, zaradny, a nie gość zasłaniający się równouprawnieniem, gdy panna pyta, czy ma 4 kółka. To straszne, że męskość dziś tak rozwadnia się, rozmiękcza. Faceci przez to zmieniają się w feministki w spodniach. Słabną, robią się podatni na deprechę i jałowe życie". Wyraził również opinię, że "prezerwatywa oddzielając kobietę od mężczyzny, sprawia dyskomfort".

- Z cenzurą w Polsce jest tak, że dzisiaj nazywa się hejt. Męski punkt widzenia uchodzi za niepoprawny politycznie, zwłaszcza gdy głośno opisuje go jeden z nielicznych mężczyzn w sfeminizowanym zawodzie psychologa. Czy mamy wolność słowa, czy zamyka nam usta nienawistny festiwal obelg, kłamstw, pomówień, wyrywania słów z kontekstu? A może po prostu mężczyzna nie ma prawa głosu, gdy mowa o relacjach damsko-męskich?

- pisał na Instagramie już po tym jak jego wypowiedzi wywołały burzę.

Jego opinie wywołały furię w środowisku. 

- Nie zgadzam się z ani jednym poglądem Rafała Olszaka i już teraz wiem, dlaczego tak trudno jest mi z nim współpracować w tej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

- oświadczyła jego koleżanka, również ekspert-psycholog" z tego samego programu Magdalena Chorzewska.

 

Zakończenie współpracy

Zakończenie współpracy z Rafałem Olszakiem producent programu, firma EarlGrey ogłosiła na Facebooku:

- Oświadczenie firmy EARLGREY, producenta programu "Ślub od pierwszego wejrzenia": W uzgodnieniu z TVN zakończyliśmy współpracę z panem Rafałem Olszakiem. Tym samym Rafał Olszak nie pojawi się w audycji "Ślub od pierwszego wejrzenia.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe