"Cyniczna gra Kaczyńskiego". Trwa histeria niemieckich mediów ws. reparacji

1 września zaprezentowano raport na temat strat wojennych jakie Polska poniosła w związku z agresją Niemiec podczas II Wojny Światowej. Zapowiedziano również złożenie oficjalnego wniosku o wypłatę reparacji. Od tamtej pory trwa histeria niemieckich mediów. Wybór cytatów z niemieckiej prasy Deutsche Welle tytułuje: "Cyniczna gra Kaczyńskiego antyniemiecką kartą"
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944
Ruiny Warszawy. Styczeń 1944 / Wikipedia domena publiczna

- Partia rządząca PiS, jak zawsze gdy jest w opałach, inscenizuje kampanię przeciwko Niemcom (...) To, co przewodniczący PiS Jarosław Kaczyński przedstawia jako postulat historycznej sprawiedliwości, jest w rzeczywistości preludium do kampanii wyborczej w roku 2023 (...) Cyniczna instrumentalizacja pamięci o milionach zamordowanych może pomóc PiS jeszcze raz wygrać (wybory)

- pisze na łamach Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung Reinhard Veser, który odwołuje się do "ścisłego sojuszu pomiędzy Polską a Niemcami, które powinny zachować jedność w obliczu zagrożenia rosyjską agresją"

 

Puhl "przyznaje"

Na łamach der Spiegel Jan Puhl "przyznaje, że Niemcy zabijali nie tylko ludność żydowską, ale też wykształconych Polaków", co jest kłamstwem o tyle, że Niemcy zabijali wszystkich Polaków. Sam Hitler w tajnym przemówieniu tuż przed agresją na Polskę mówił:

- Naszym celem jest fizyczne zniszczenie przeciwnika. Zgodnie z tym, postawiłem w stan gotowości moje oddziały SS-Totenkopf – na razie tylko na wschodzie – z rozkazem uśmiercania bez litości i współczucia mężczyzn, kobiet i dzieci polskiego pochodzenia i języka. Tylko w ten sposób osiągniemy potrzebną nam przestrzeń życiową. W końcu, któż dzisiaj wspomina o anihilacji Ormian?

- Pieniądze na taką skalę nigdy nie popłyną, ale rządowi nie o to w rzeczywistości chodzi. Na rok przed wyborami parlamentarnymi, w czasie inflacji i wojny, chodzi o polityczny i psychologiczny przekaz, który brzmi: Niemcy nie powinni nas pouczać. Nie jesteśmy w UE petentami. Świat jest nam coś winien

- pisze Puhl


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe