[najnowszy sondaż] 6 partii w Sejmie. PiS i PO daleko od reszty 

Jak wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oscyluje wokół 32 proc. 
 [najnowszy sondaż] 6 partii w Sejmie. PiS i PO daleko od reszty 
/ PAP/Tomasz Gzell

Nowy sondaż do wyborów parlamentarnych

32 proc. badanych – tyle zagłosować chce na Prawo i Sprawiedliwość wg najnowszego sondażu United Surveys dla „DGP” i RMF FM. Koalicja Obywatelska otrzymała 25 proc., zaś ostatnie miejsce na podium uzyskała Polska 2050 Szymona Hołowni – 13,3 proc. Na Lewicę chce głosować 8,1 proc.

Tuż nad progiem wyborczym balansuje Konfederacja, na którą głos chce oddać 5,6 proc. wyborców, a także PSL-Koalicja Polska – 5,3 proc.

Badanie przeprowadzono 1 września, więc nie ma w nim jeszcze reakcji na zgłoszoną przez PiS zapowiedź oficjalnego wystąpienia do Niemiec w kwestii reparacji.

Jak przedstawia się frekwencja?

Respondentów zapytano, czy w ogóle wzięliby udział w wyborach, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę. „Zdecydowanie tak” odpowiedziało zaledwie 42,9 proc. wyborców. 12,9 proc. „raczej” wzięłoby udział. 22,2 proc. raczej nie planuje udziału w wyborach, a 17,8 proc. jest pewnych tego, że w dniu wyborów nie odwiedzi lokalu do głosowania. 4,2 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź „trudno powiedzieć”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe