"BANDA CZWORGA" W PLAY-OFFACH

"BANDA CZWORGA" W PLAY-OFFACH

Wiemy już, kto pojedzie w klasycznych 4-drużynowych play-offach Ekstraligi. Skład play-offów byłby sensacją, ale przed sezonem. Teraz niespodzianką nie jest. Wydaje się, że Wrocław przegrał swoją szansę, zaprzepaszczając spore prowadzenie w ostatnim meczu sezonu zasadniczego w Toruniu, który został ostatecznie zakończony remisem. To spowodowało, że Wrocław pojechał z jednym z dwóch faworytów do mistrzostwa Polski – Częstochową, a nie Gorzowem. Do Stali pojechał (dawny) Apator, no i dzięki temu, zgodnie z przewidywaniami, stał się „lucky looserem”.

Stare sportowe powiedzenie mówi: „Co było, a nie jest – nie pisze się w rejestr” Zatem niech kurtyna spadnie na play-offami 6-drużynowymi. Teraz czas na półfinały. Faworytami do finału jest Lublin i Częstochowa – to akurat oczywiste. Jednak wcale nie jest oczywiste, kto będzie mistrzem Polski. Siły obu zespołów są dość wyrównane i (dawny) Włókniarz ma swoje „strzelby”, choćby będącego w rewelacyjnej formie Kacpra Worynę, wnuka naszego mistrza świata z lat 1960-tych Antoniego Woryny. Przenosiny Kacpra z rodzinnego Rybnika pod Jasną Górę okazały się rewelacyjnym „strzałem w dziesiątkę” i dla niego osobiście, ale w jeszcze większym stopniu dla drużyny.

A teraz chciałem zaprosić na imprezy rozgrywane pod moim Patronatem Honorowym. SEC w Łodzi w najbliższą sobotę o 19,a potem w Pardubicach, finałowy turniej przewidziany na 23 września (w piątek). Ale wcześniej trzeci, decydujący finał IMP w Rzeszowie 5 września (poniedziałek). Potem 2 października juniorskie (U23) drużynowe mistrzostwa Europy w Tarnowie, a tydzień później... duża niespodzianka na koniec sezonu.

*tekst ukazał na po-bandzie.com.pl (01.09.2022)
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe