Leci z nami pilot? Budka: „Możliwe reparacje od Niemiec może zapewnić tylko rząd PO”

W programie „Siedem pytań o 7:07” na antenie Radia RMF24 gościł poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Zapewniał on, że możliwe reparacje wojenne od Niemiec może uzyskać tylko… rząd PO.
 Leci z nami pilot? Budka: „Możliwe reparacje od Niemiec może zapewnić tylko rząd PO”
/ Screen video FB Borys Budka

Stanowisko PO ws. reparacji

Jeżeli takie działania zostaną podjęte na arenie międzynarodowej, to oczywiście będziemy je kontynuować. Co więcej, mogę zapewnić, że na pewno bardziej skutecznie, w sposób normalny, aniżeli robi to obecny rząd, bo tam nie ma dyplomacji

– powiedział dla RMF FM Borys Budka. Dodał, że temat reparacji został przez PiS podjęty tylko na potrzeby „kolejnej wojny informacyjnej polsko-polskiej”, a rząd „nie jest w stanie zbudować żadnych sojuszy na arenie międzynarodowej”.

Chodzi o znalezienie kolejnego wroga, bo już mu się wrogowie w Polsce skończyli

– skwitował były szef PO.

Słowa Tuska nt. aborcji

Polityka zapytano również o kontrowersje wokół słów Donalda Tuska, który zadeklarował, że miejsc na listach PO nie dostaną ci, którzy nie zgodzą się na liberalizację prawa aborcyjnego.

Ta decyzja została podjęta jeszcze w 2021 roku, w lutym, kiedy zarząd Platformy pod moim kierownictwem bez głosu sprzeciwu przyjął takie ustalenie. To jest elementarne prawo XXI wieku, by każda kobieta mogła decydować o sobie 

– powiedział Budka. Dodał również, że być może wieloletni polityk Bogusław Sonik, który zadeklarował, że nie będzie startował z list PO do Sejmu, dostanie miejsce na liście do Parlamentu Europejskiego.

Być może dostanie taką szansę. Natomiast jest prosta rzecz: trzeba być wiarygodnym wobec wyborców 

– podsumował Borys Budka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe