Jacek Kurski odwołany z funkcji szefa TVP. Rzecznik PiS zabiera głos

Jacek Kurski pożegnał się ze stanowiskiem szefa Telewizji Polskiej. Do całej sprawy odniósł się rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Jacek Kurski Jacek Kurski odwołany z funkcji szefa TVP. Rzecznik PiS zabiera głos
Jacek Kurski / fot. YouTube / Tysol Pl

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej – poinformował tuż po godz. 12 portal i.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jacek Kurski odwołany z funkcji szefa TVP. Znamienne słowa rzecznika PiS

Te doniesienia potwierdzili już członkowie Rady Mediów Narodowych.

Rzecznik PiS zabiera głos

Do całej sprawy odniósł się na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Jak podkreślił, zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza negatywnej oceny dotychczasowego pracy Jacka Kurskiego.

„Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania” – przekazał Fogiel.

To nie pierwsze odwołanie Jacka Kurskiego z tej funkcji

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe