Nieoficjalnie: Kurski za Glińskiego?

Jak poinformował portal i.pl Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza. Od teraz zarząd TVP ma być jednoosobowy.
Jacek Kurski Nieoficjalnie: Kurski za Glińskiego?
Jacek Kurski / Screen z kanału YouTube / FAKT

"RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M. Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs" - przekazał szczegóły Robert Kwiatkowski członek Rady Mediów Narodowych.

To nie pierwszy raz, kiedy odwołano Jacka Kurskiego. Sytuacja ta miała miejsce również 2 sierpnia 2016 r. Rada Mediów Narodowych wycofała się wówczas ze swojej decyzji zaledwie po kilku godzinach.

Kurski zastąpi Glińskiego? Zaskakujące doniesienia

Dziennikarz portalu Salon24 Marcin Dobski opublikował post na Twitterze, w którym przedstawił nieoficjalne doniesienia w kwestii możliwej przyszłości Kurskiego. Wynika z niego, że Jacek Kurski miałby zastąpić Piotra Glińskiego, który jest Wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego i sportu.
 

"Źródła w PiS: realny scenariusz: Jacek Kurski zastępuje Piotra Glińskiego i zostaje nie tylko ministrem kultury, ale też wicepremierem. Gliński przechodzi na emeryturę" - czytamy na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe