„Zdjęcie krąży po necie od lat”. Lasy Państwowe obnażają fake newsa „pseudoekologów”

Inicjatywa Dzikie Karpaty (IDK) umieściła na Facebooku alarmujący wpis ze zdjęciem wyciętego lasu rzekomo na Roztoczu. Lasy Państwowe obnażają fake newsa.
 „Zdjęcie krąży po necie od lat”. Lasy Państwowe obnażają fake newsa „pseudoekologów”
/ fake news / Pixabay.com

„Aktywista Inicjatywy Dzikie Karpaty wybrał się rowerem na Roztocze. Pozostawiamy bez komentarza” – brzmi wpis IDK. Pod wpisem umieszczono zdjęcie rzekomo wyciętego lasu.

Lasy Państwowe reagują

„Znów fakenews pseudoekologów! @IKarpaty umieściła na FB alarmujący wpis ze zdjęciem wyciętego lasu rzekomo na Roztoczu. Zdjęcie krąży po necie od lat i było ilustracją do wydarzeń w… Kambodży i Rosji. Oni kłamią stale i celowo [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – czytamy na Twitterze Lasów Państwowych. 

Na dowód pod wpisem zamieszczono linki do tekstów dwóch portali sprzed lat. Widzimy w nich właśnie zdjęcie, które miało być „dowodem” Inicjatywy Dzikie Karpaty na wycinkę lasu na Roztoczu. 

„Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, kim są „ekolodzy” z @IKarpaty. Notoryczni kłamcy, których jedynym zadaniem jest atakować LP. Trudno walczyć z takim fake kontami, najlepiej po prostu przestać je obserwować” – skwitował rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe