Rosja oskarża Polskę. Niewiarygodne, o co tym razem

Jak poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, rosyjskie ośrodki propagandowe oskarżyły Polskę o udział w przygotowaniu ataku sabotażowego na zaporoską elektrownię atomową.
 Rosja oskarża Polskę. Niewiarygodne, o co tym razem
/ Megafon / Pixabay.com

„Rosyjskie ośrodki propagandowe na bieżąco kreują kłamliwy przekaz, który wykorzystują przeciwko Polsce. W ostatnich dniach Polska została oskarżona o udział w przygotowaniu ataku sabotażowego na zaporoską elektrownię atomową” – przekazał na Twitterze Żaryn. 

Jak czytamy, propaganda rosyjska przekonuje, że udaremniony atak był przygotowywany z udziałem krajów Zachodu. Według członka rosyjskiej, okupacyjnej administracji okręgu zaporoskiego Władimira Rogowa ukraińscy dywersanci „przeszli specjalne szkolenie w Wielkiej Brytanii i Polsce”.

„Sabotażyści – wg Rogowa – mieli podjąć próbę ataku na elektrownię, zajęcia obiektu i zakłócenia wizyty delegacji MAEA. Funkcjonariusze kremlowskiej propagandy uznali rzekome działania Ukraińców za kolejny przejaw terrorystycznego charakteru władz w Kijowie” – wyjaśnia rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

To nie pierwszy raz

„To nie pierwszy atak W. Rogowa wymierzony w kraje Zachodu, w tym Polskę, w kontekście rzekomych ataków wojsk ukraińskich na elektrownię w Zaporożu” – nadmienia Żaryn. 

Wyjaśnia, że Rosja od początku ataku na Ukrainę prowadzi kampanię oczerniania państw Zachodu, w szczególności tych, które najmocniej angażują się w pomoc UA. PL jest pokazywana jako kraj eskalujący zagrożenia.

Podkreśla, że rosyjska propaganda wykorzystuje także oskarżenia pod adresem UA dot. elektrowni jądrowych do prób oczerniania władz w Kijowie oraz terroryzowania Ukraińców i społeczeństw Zachodu.

„Przekaz Kremla sugeruje, że ukraińscy obrońcy mogą doprowadzić do katastrofy jądrowej. Rosja liczy na to, że szantaż nuklearny pomoże przełamać obronę Ukrainy oraz zatrzymać wsparcie udzielane Ukrainie przez Zachód” – czytamy.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe