Nieoficjalnie: Żona Kurskiego pokieruje „Pytaniem na śniadanie” TVP2?

Jak twierdzi branżowy serwis Press.pl, żona Jacka Kurskiego, który decyzją Rady Mediów Narodowych przestał pełnić funkcję prezesa TVP, ma wrócić do pracy w TVP.
Pytanie na śniadanie Nieoficjalnie: Żona Kurskiego pokieruje „Pytaniem na śniadanie” TVP2?
Pytanie na śniadanie / logo

- Joanna Kurska, żona Jacka Kurskiego, będzie kierować "Pytaniem na śniadanie" TVP 2 - dowiedział się "Presserwis". Joanna Kurska pracowała już w TVP w 2016 roku. Była dyrektorką biura programowego i dyrektorką biura marketingu.

Z naszych informacji wynika, że Joanna Kurska ma dołączyć do zespołu programu we wtorek, 6 września. 

- czytamy na stronie serwisu.

 

Kurski odwołany

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko powołała Mateusza Matyszkowicza – dowiedział się portal i.pl. Zarząd TVP ma być jednoosobowy.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe