„Zawsze byłem do dyspozycji”. Tomasz Lis naprawdę to napisał!

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko powołała Mateusza Matyszkowicza – dowiedział się portal i.pl. Zarząd TVP ma być jednoosobowy.
Tomasz Lis „Zawsze byłem do dyspozycji”. Tomasz Lis naprawdę to napisał!
Tomasz Lis / Screen YT Przegląd Sportowy

Sprawę skomentował były naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis, który rozstał się z redakcją w atmosferze skandalu.

Kurski oczywiście pokieruje kampanią PiS-u. I pójdzie na chama. Opozycja nie wygra jeśli po drugiej stronie nie będzie kogoś kto nie odstawi nogi, nie wystraszy się i nie ulegnie presji, a na atak odpowie ogniem [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– napisał Lis

Tzn że do dyspozycji pan się stawiasz? [pisownia oryginalna]

– zapytał jeden z internautów.

– Zawsze byłem

– odpowiedział Lis.

Otwarta odpowiedź Lisa jest szokująca w kontekście opinii na temat jego stronniczości i wspierania Platformy Obywatelskiej, co przyjmowało tak kuriozalne formy jak gromkie „Sto lat” podczas jego programu dla Donalda Tuska.

 

Jacek Kurski w TVP

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP.

W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe