„Przygody premiera polskiej biedy”. Morawiecki zamieścił spot o Tusku [WIDEO]

„Kilka złotych za godzinę pracy”, „wysokie bezrobocie”, „głodowe emerytury” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki o dokonaniach Donalda Tuska. Szef polskiego rządu opublikował w mediach społecznościowych spot pod tytułem: „Przygody premiera polskiej biedy”.
Donald Tusk „Przygody premiera polskiej biedy”. Morawiecki zamieścił spot o Tusku [WIDEO]
Donald Tusk / PAP/Roman Zawistowski


Morawiecki przyznał, że były premier „gorączkowo wzywa, żeby rząd «coś zrobił» w obliczu światowego kryzysu”, lekceważy natomiast fakt, że ten w rzeczywistości robi „bardzo dużo”. Szef polskiego rządu chciał przypomnieć, w jaki sposób Polską rządził Tusk.

„Przygody premiera polskiej biedy”. Morawiecki publikuje spot

„Zobaczmy więc, jak sam radził sobie z trudnymi sprawami, takimi jak pensje, emerytury czy bezrobocie, w czasach o wiele spokojniejszych niż dzisiejsze. Kilka złotych za godzinę pracy? Wysokie bezrobocie? Głodowe emerytury? Tak, to dokonania premiera polskiej biedy, czyli Donalda Tuska” – czytamy na Facebooku.

Na nagraniu widać kompilację pewnych wypowiedzi Tuska z dwóch okresów: kiedy rządził Polską i kiedy jest ze swoim ugrupowaniem w opozycji.

 

Lider opozycji gorączkowo wzywa, żeby rząd „coś zrobił” w obliczu światowego kryzysu – i pomija fakt, że robimy w tej sprawie bardzo dużo. Zobaczmy więc, jak sam radził sobie z trudnymi sprawami, takimi jak pensje, emerytury czy bezrobocie, w czasach o wiele spokojniejszych niż dzisiejsze. Kilka złotych za godzinę pracy? Wysokie bezrobocie? Głodowe emerytury? Tak, to dokonania „premiera polskiej biedy”, czyli Donalda Tuska.

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 5 września 2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe