Po posiedzeniu Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych

W dniu dzisiejszym w Sierpcu odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych. 
 Po posiedzeniu Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych
/ foto. Marcin Żegliński

– Jest mi niezmiernie miło w imieniu Rady  Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „Solidarność” przywitać uczestników spotkania – roboczego i uroczystego. Uroczystego bo to dzień wręczenia ważnych odznaczeń, roboczego bo przed nami wiele wyznań – związanych m.in. z problemami z CO2, ale też z łamaniem prawa pracy, ze zwalnianiem związkowców, którzy przecież są pod szczególną ochroną. Ale są też pozytywne kwestie – będziemy rozmawiać o nadchodzącym turniej piłkarskim, który niestety w związku z pandemią COVID-19 przez trzy lata się nie odbywał, w tym smutnym czasie wielu naszych kolegów odeszło już na drugą stronę, w tym nieodżałowany kolega Hieronim Stachel. Życie jednak biegnie, musimy dalej działać. Warto podkreślić, że czasu są trudne, problemy z inflacją, wojna – trzeba wiedzieć kto ją wywołał – na komitecie wykonawczym EFFAT-u, czyli Europejskiej Federacji Związków Zawodowych ds. Żywności, Rolnictwa i Turystyki oraz w Światowej Federacji Związków Zawodowych Sektora Rolno-Spożywczego (IUF) zgłaszaliśmy postulaty wykluczenia rosyjskich związków zawodowych. Na chwilę obecną są zgodnie ze statutem zawieszeni. Powoli dobiega kadencja związku na wszystkich poziomach, cieszę się, że rok temu udało się poszerzyć skład rady krajowej sekcji dołączając do nich młodszych kolegów. Wierzę, że w nowej kadencji to oni będą przejmować sekcję. Ciągłość i dyskusja o przyszłości związku jest bardzo ważna. Jest z nami również Andrzej Burnat, przewodniczący Regionu Płockiego, z którym wielokrotnie współpracowaliśmy za co bardzo dziękuję, bo związek jest jeden – czy są to członkowie regionalni czy branżowi. Warto powiedzieć, że jestem dumny, że wyszedłem z tej sekcji, to tu się szkoliłem, nabierałem doświadczenia i dziś jestem na czele Sekretariatu Przemysłu Spożywczego. Wśród sukcesów Sekretariatu można wyróżnić to, że mamy trójstronny zespół branżowy, to ogromny sukces, że on funkcjonuje. Przed nami wiele wyzwań, będziemy walczyli o układy branżowe, na nich chcemy się skupić. 

– gości przywitał Zbigniew Sikorski, przewodniczący Sekcji.

W trakcie posiedzenia wręczono m.in. zaległe odznaczenia resortowe Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”. Wyróżniono związkowców z długoletnim doświadczeniem – Stanisławę Piotrowską i Romana Brzozowca. 

W trakcie dyskusji członkowie Rady Sekcji przedstawili problemy dotyczące całej branży, ale i opisali kwestie w poszczególnych zakładach pracy. Dyskutowano również o przyszłości całego związku zwracając szczególną uwagę na potrzebę promocji NSZZ „Solidarność” i jej wartości w wśród uczniów, studentów i młodych pracowników. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe