PIP przeprowadzi pilną kontrolę w strajkującym W&W. Niemiecka firma zwolniła przewodniczącą "S"

Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi pilną kontrolę w lubskim W&W, gdzie trwa strajk. Na wniosek przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy bezpośredni nadzór nad kontrolą objęła Główna Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko. W dzisiejszym dniu niemiecki właściciel zwolnił dyscyplinarnie przewodniczącą "Solidarności".
 PIP przeprowadzi pilną kontrolę w strajkującym W&W. Niemiecka firma zwolniła przewodniczącą
/ /

W dniu dzisiejszym – na dzień przed planowanymi rozmowami – niemiecki właściciel firmy W&W, której załoga strajkuje od kilku tygodni, zwolnił dyscyplinarnie przewodniczącą „Solidarności” Małgorzatę Musielak. Powodem ma być rzekome zorganizowanie i uczestnictwo w nielegalnym strajku.

O strajku pisaliśmy tutaj >>>

O interwencję i pilną kontrolę PIP oraz bezpośredni nadzór szef „Solidarności” Piotr Duda zwrócił się do Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko. Zgodnie z deklarację pani minister kontrola odbędzie się niezwłocznie.

- Arogancja i buta niemieckiego właściciela jest porażająca. Nie wolno pozwolić na takie praktyki. W swoim kraju nawet by o tym nie pomyślał – powiedział Piotr Duda i zapowiedział dalsze działania prawne i wspierające strajk w W&W.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe