Pierwsza ważna decyzja nowego prezesa TVP. Ze stanowiskiem pożegnał się znaczący dyrektor

Jak informuje we wtorek wieczorem portal Wirtualnemedia.pl, szef TVP3 Paweł Gajewski został odwołany ze stanowiska przez nowego prezesa Telewizji Publicznej Mateusza Matyszkowicza.
 Pierwsza ważna decyzja nowego prezesa TVP. Ze stanowiskiem pożegnał się znaczący dyrektor
/ fot. Flickr / Daniel Kruczynski

Szef TVP3 Paweł Gajewski został we wtorek odwołany z zajmowanego stanowiska, przy czym nadal jest zatrudniony w spółce

– podał serwis Wirtualne Media we wtorek wieczorem. 

Jak czytamy w publikacji, Paweł Gajewski był bliskim współpracownikiem Jacka Kurskiego, który 5 sierpnia pożegnał się z piastowaną od 2016 roku posadą prezesa TVP. Gajewski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami odmówił komentarza nt. powyższych doniesień.

„Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych”

Informator portalu przekazał, że na pewno nie jest to ostatnia decyzja personalna nowego szefa TVP. 

To jest pierwsza personalna decyzja nowego prezesa tej wagi, ale na pewno nie ostatnia, wkrótce możemy spodziewać się kolejnych 

– podsumowało źródło Wirtualnych Mediów. 

Paweł Gajewski – kim jest?

Paweł Gajewski był asystentem Jacka Kurskiego w trakcie jego działalności w partii Solidarna Polska (zawiązanej w 2011). Zaangażował się w działalność partyjnej „młodzieżówki” pod nazwą Klub Młodych Solidarnej Polski, 27 października 2012 jako wiceprezes KMSP w Warszawie został wybrany do Prezydium Zarządu KMSP, 14 stycznia 2013 został wybrany do Rady Głównej Solidarnej Polski, a od 13 września 2013 był prezesem KMSP w Warszawie. W wyborach samorządowych z 2010 i z 2014 bez powodzenia kandydował z KW Prawo i Sprawiedliwość do rady dzielnicy Targówek. Ponadto z listy KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 w okręgu Miasto stołeczne Warszawa (jako najmłodszy kandydat całego Komitetu).

Po objęciu posady prezesa Telewizji Polskiej przez Jacka Kurskiego w 2016 został mianowany zastępcą dyrektora Biura Spraw Korporacyjnych TVP (nie dysponując wyższym wykształceniem oraz nie posiadając zdanej matury, którą to zdał w 2019 r.). Równolegle, od 6 lutego 2018, był p.o. wicedyrektora ds. operacyjnych i ekonomicznych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a od października 2018 do 15 lutego 2021 był zastępcą dyrektora ds. operacyjnych i ekonomicznych TAI. Jednocześnie w TVP obejmował funkcje nadzorcze wobec audycji wyborczych podczas kampanii, a 20 sierpnia 2019 został mianowany pełnomocnikiem zarządu TVP ds. wyborów. Od 1 marca 2021, zastępując Dawida Wildsteina, został wiceszefem biura programowego TVP (jednocześnie odpowiadając za produkcję filmów dokumentalnych i sprawując funkcję redaktora naczelnym ośrodków regionalnych TVP). Wraz z wydzieleniem TVP3 ze struktur biura programowego od 6 maja 2021 został redaktorem naczelnym i dyrektorem tej jednostki. 31 sierpnia 2021 poinformowano, że również objął obowiązki dyrektora TVP3 Warszawa w miejsce zawieszonego bezterminowo Rafała Kotomskiego.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe