Nowa funkcja Jacka Kurskiego? Jest komentarz rzecznika PiS

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. Nie milkną spekulacje o tym, że Kurski ma wejść do rządu. O sprawę był dziś pytany na antenie RMF FM rzecznik PiS Radosław Fogiel.
 Nowa funkcja Jacka Kurskiego? Jest komentarz rzecznika PiS
/ Prezes TVP Jacek Kurski / fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność

„Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania” – stwierdził tuż po odwołaniu Kurskiego na Twitterze Radosław Fogiel, poseł i rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości. 

Jakie stanowisko dla byłego prezesa TVP?

Za wcześnie, żeby o tym mówić. Będę mógł coś powiedzieć więcej, jeżeli takie decyzje zapadną. Na razie Jacek Kurski pewnie będzie się cieszył przez jakiś czas zasłużonym odpoczynkiem

– powiedział w „Porannej rozmowie” w radiu RMF FM Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pytany o nowe stanowisko dla byłego szefa TVP Jacka Kurskiego.

Nie mówię o ważnym stanowisku, mówimy o odpowiedzialnych zadaniach do realizowania. (…) Nie będę meblował rządu premierowi przed jakimikolwiek decyzjami partii. (…) Ja bym się nie przywiązywał do żadnych sugestii, bo to jest jeszcze za wcześnie. Jacek Kurski dopiero co zakończył decyzją Rady Mediów Narodowych jedno zadanie 

– stwierdził polityk.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP. W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

Matyszkowicz jest członkiem zarządu TVP od kwietnia 2019 roku. Jak czytamy na stronie telewizji, w TVP pracuje od lutego 2016 r. Pełnił funkcję dyrektora TVP Kultura, dyrektora TVP1 oraz zastępcy dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe