Dziś przed W&W pikieta poparcia dla zwolnionej przewodniczącej KZ

„Broniąc naszej koleżanki, musimy postąpić jak w Sierpniu ’80 roku. Stanąć przy niej, przy Związku” – napisał do członków Solidarności Bogusław Motowidełko, przewodniczący ZR Zielonogórskiego. Dziś przed siedzibą W&W w Lubsku odbędzie się pikieta poparcia dla strajkujących i dla zwolnionej wczoraj przewodniczącej tamtejszej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Małgorzaty Musielak.
 Dziś przed W&W pikieta poparcia dla zwolnionej przewodniczącej KZ
/ fot. M. Kukuła/ZR Zielonogórskiego NSZZ "S"

Trwa strajk w W&W. Wczoraj zwolniono tamtejszą przewodniczącą Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Małgorzatę Musielak.

„Apeluję i wzywam wszystkich Przewodniczących Komisji z całego Regionu do protestu i wysłanie swoich kilkuosobowych delegacji zakładowych do Lubska na 7 września na godz. 12.30 Dotyczy wszystkich również tych którzy już byli [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał Bogusław Motowidełko we wczorajszym komunikacie strajkowym. Przewodniczący twierdzi, że to, co dzieje się w zakładzie w Lubsku, to uderzenie w prawa polskich pracowników. „Nie możemy tak tego zostawić, musimy tam jutro być!” – dodał przewodniczący.

Przypomnijmy, strajk rozpoczął się 1 sierpnia i trwał w pierwszych dniach sierpnia. Następnie po przerwie urlopowej (8–19.08.2022 r.) od dnia 23 sierpnia 2022 r. strajk jest kontynuowany do skutku, każdego dnia po 8 godzin (od godz. 6.00 do godz. 14.00).

Strajk zainicjowano, ponieważ po przeprowadzeniu negocjacji z udziałem mediatora w dniach 14 i 29 czerwca, 19 lipca oraz 1 sierpnia 2022 r. nie osiągnięto porozumienia w sporze między załogą W&W Polska a kierownictwem zakładu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe