Zaskakujące doniesienia o sytuacji w TVP

Jak podaje portal radiozet.pl, pracownicy TVP mieli dostać zaproszenia na obowiązkowe szkolenia „Zarządzanie zmianą”. „Na korytarzach telewizji mówi się, że to przygotowanie do czystek” – czytamy.
 Zaskakujące doniesienia o sytuacji w TVP
/ / fot. Flickr / Daniel Kruczynski

Zaproszenia na szkolenia pracownicy otrzymali w środę rano. Rozsyłało je biuro zarządzania kapitałem ludzkim TVP. Pierwsze nosi tytuł „Zarządzanie zmianą”, drugie zatytułowane jest „Przeciwdziałanie mobbingowi w pracy”

– podaje radiozet.pl. 

Jak mówią nieoficjalnie rozmówcy Radia ZET z TVP, „szkolenia z zakresu HR nie są niczym niezwykłym, ale termin tych warsztatów dziwnie zbiega się z odwołaniem prezesa Jacka Kurskiego”. 

Jak czytamy, „na Woronicza ma się powszechnie spekulować, że może szybko dojść do dużych zmian kadrowych i organizacyjnych”.

Wylecieć mają ludzie związani z Solidarną Polską, szczególnie ci, którzy trzymali ośrodki regionalne TVP

– mówi jeden z rozmówców Radia ZET. 

Jacek Kurski odwołany

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. „Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania” – napisał w poniedziałek Kurski na Twitterze.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel pytany w poniedziałek, czy Kurski wejdzie do rządu, zaznaczył, że jest to pytanie do premiera. Fogiel ocenił, że Kurski to osoba, która może się sprawdzić w różnych rolach. „I oczywiście nasze środowisko polityczne jakoś jego talenty zagospodaruje” – powiedział rzecznik PiS. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe