Zawodnicy na start! Zbliżają się zawody sportowe Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ "S"

- Ubiegłoroczne zawody sportowe w Bęsi pokazały, że ludzie z powrotem chcą się że sobą spotykać, rywalizować oraz integrować - mówi Zbigniew Sikorski, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność". Już w ten weekend odbędą się kolejne zawody sportowe organizowane przez KSPS NSZZ "S".
 Zawodnicy na start! Zbliżają się zawody sportowe Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ
/ fot. M. Żegliński

- Za nami ponad 20 Spartakiad zorganizowanych przez Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” rozgrywanych przed pandemią. Po przymusowej przerwie zawody sportowe znów się odbywają. 

- Do 2019 r odbyły się 23 Spartakiady Sportowe Sekretariatu Przemysłu Spożywczego. W 2020 roku ze względu na pandemię zawody się nie odbyły. W 2021 r odbyły się w Bęsi Zawody Sportowe w nowym formacie. Różnica jest taka, że Spartakiada zawsze była organizowana w okresie majowym lub czerwcowym i zawsze podczas niej rozgrywano wiele dyscyplin sportowych.
Pandemia zamknęła na jakiś czas organizacje imprez sportowych. Ubiegłoroczne zawody sportowe w Bęsi pokazały jednak, że ludzie z powrotem chcą się że sobą spotykać, rywalizować oraz integrować.
W tym roku planowaliśmy organizację normalnej Spartakiady w czerwcu, ale ze względu na to, że do końca nie było wiadomo, czy ośrodek, w którym planowaliśmy rozegrać zawody, będzie mógł przyjąć uczestników naszej imprezy sportowej, zrezygnowaliśmy z jej organizacji.

- Udało się jednak zorganizować zawody we wrześniu w nadmorskich Rowach. Jak przebiegła ich organizacja?

- Organizację imprezy w Rowach podjęliśmy w ostatniej chwili i okazało się że była to słuszna decyzja. Zawody Sportowe nad morzem są rozgrywane po raz pierwszy. Na dzisiaj mamy zgłoszonych ponad 280 uczestników. Wszyscy zawodnicy będą rywalizowali pomiędzy sobą fair play i będą cieszyć się ze wspólnego spotkania.

- W jakich dyscyplinach będą rywalizować zawodnicy?

- Podczas tegorocznych zawodów odbędą się biegi przełajowe, zawody w siatkówce plażowej, piłce nożnej i rzucie lotką. Zawodnicy będą też rywalizowali w rzucie kulami i sztafecie rekreacyjnej. Po zawodach odbędzie się uroczyste zakończenie zawodów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe