„Który z nich jest geniuszem?” Nergal kpi z wyglądu zmarłego, niepełnosprawnego fizyka Stephena Hawkinga

Znany z bulwersujących opinię publiczną zachowań celebryta i muzyk Adam Nergal Darski opublikował wpis na Instagramie, w którym przedrzeźnia chorego na stwardnienie rozsiane, wybitnego fizyka Stephena Hawkinga. Hawking zmarł w 2018 roku.
 „Który z nich jest geniuszem?” Nergal kpi z wyglądu zmarłego, niepełnosprawnego fizyka Stephena Hawkinga
/ / screen YT - Loudwire

A teraz… który z nich jest geniuszem, co?

– napisał Nergal na Instagramie, próbując zrobić na opublikowanej fotografii taką samą minę, jak chory na stwardnienie rozsiane wybitny fizyk Stephen Hawking. 

Sądząc po reakcjach fanów Nergala, większość uznała to za świetny dowcip. Byli jednak tacy, którzy postanowili odgryźć się muzykowi. 

 

Lepsze byłoby pytanie kto jest większym kretynem, tutaj nie masz konkurencji

[pisownia oryginalna – przyp. red.]

– napisał jeden z internautów.

 

 

Stephen Hawking – kim był?

Stephen William Hawking to brytyjski fizyk teoretyczny i matematyczny, specjalizujący się w astrofizyce, w tym kosmologii, a także wpływowy popularyzator tych dziedzin. W ciągu trwającej ponad 40 lat kariery naukowej zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. 

Wspólnie z Rogerem Penrose’em opracował twierdzenia odnoszące się do istnienia osobliwości w ramach ogólnej teorii względności oraz teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, nazwane potem promieniowaniem Hawkinga.

Odznaczony Orderem Towarzyszy Honoru oraz Komandorią Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE), a w 2009 Prezydenckim Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem cywilnym USA. Był członkiem Royal Society i Royal Society for the encouragement of Arts, Manufactures & Commerce; członkiem honorowym Royal Society of Arts oraz dożywotnim członkiem Papieskiej Akademii Nauk. Laureat Medalu Copleya.

Jego publiczne wystąpienia i książki popularnonaukowe, w których omawiał współczesną kosmologię i własne odkrycia, uczyniły z niego akademicką sławę. Krótka historia czasu znajdowała się na liście bestsellerów British Sunday Times przez rekordowy okres 237 tygodni (ponad czterech lat).

Hawking cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe