Kombi vs. Kombii. Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wydał wyrok w sprawie zespołu

Jest wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie sporu Grzegorza Skawińskiego oraz Sławomira Łosowskiego. Podtrzymano wcześniejszą decyzję EUIPO unieważniającą znak towarowy Kombi.
Sławek Łosowski / Materiały prasowe Kombi vs. Kombii. Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu wydał wyrok w sprawie zespołu
Sławek Łosowski / Materiały prasowe / fot. Jarosław Dobrowolski

Założyciel zespołu Kombi Sławomir Łosowski osiem lat temu wystąpił o rejestrację unijnego znaku towarowego Kombi. Jak podkreśla serwis Onet, dawałoby to wyłączne prawa do korzystania z nazwy zespołu. W 2016 r. Grzegorz Skawiński wystąpił jednak do EUIPO o unieważnienie prawa do unijnego znaku towarowego, który przysługiwał Łosowskiemu.

EUIPO przychyliło się do wniosku Skawińskiego, a co za tym idzie, znak towarowy przestał być własnością Łosowskiego. Łosowski postanowił złożyć odwołanie od tej decyzji. Izba Odwoławcza je oddaliła, dlatego ten postanowił skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości – zwraca uwagę Onet.

Jest wyrok ETS

W środę 7 września Europejski Trybunał Sprawiedliwości oddalił skargę Łosowskiego i obciążył go kosztami postępowania.Zgodnie z wyrokiem prawa podmiotowe przysługujące Łosowskiemu nie mają znaczenia w sporze o znak towarowy, a jeżeli ten chce się na nie ewentualnie powołać, to musi to zrobić przed polskim sądem

– informuje Onet.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe