Wrześniowe posiedzenie Zarządu Regionu Mazowsze

Temat zbliżających się wyborów związkowych na kolejną kadencję zdominował wrześniowe posiedzenie ZRM. Zebrani podjęli uchwałę dot. przeprowadzenia w Regionie wyborów na kadencję 2023–2028 oraz uchwałę dot. powołania Regionalnej Komisji Wyborczej na kadencję 2023–2028.
 Wrześniowe posiedzenie Zarządu Regionu Mazowsze
/ fot. Region Mazowsze NSZZ "Solidarność"

Zebrani omówili również zmiany w ordynacji wyborczej proponowane przez Komisję Krajową.

Gościem posiedzenia była Danuta Kubacka, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Kobiet, która poinformowała o organizowanym przez Sekcję V Forum Kobiet NSZZ „Solidarność”. Odbędzie się ono w dniach 19–21 października 2022 roku.

– Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” jest wydarzeniem cyklicznym umożliwiającym omawianie spraw znajdujących się w zakresie zainteresowań kobiet zrzeszonych w naszym Związku. W ramach V Forum odbędzie się Konferencja problemowa, której tematem przewodnim będzie rola polskich kobiet w zdobywaniu i utrzymywaniu wolności i niepodległości oraz ich pozycja we współczesnym życiu społecznym. Spodziewamy się, że towarzyszące panelom dyskusje będą znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, wymiany poglądów, doświadczeń oraz utrwalania więzi społecznych – wyjaśniła Kubacka.

Organizatorem V Forum Kobiet jest Sekcja Kobiet NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze przy współpracy z Zarządem Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a partnerem merytorycznym Muzeum Historii Polski. Patronat Honorowy nad V Forum Kobiet NSZZ „Solidarność” objęły: Małgorzata Gosiewska – wicemarszałek Sejmu RP, oraz Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej.

ZRM uhonorował Medalem 40-lecia NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze Mariana Bremera, przewodniczącego KZ w Totalizator Sportowy sp. z o.o. – Marianie! Jesteś związkowcem z krwi i kości. Zawsze możemy na ciebie liczyć – powiedział Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący ZRM, wręczając medal.

Na zakończeniu obrad Grzegorz Iwanicki, sekretarz ZRM, poinformował o uroczystościach, które odbędą się w tym miesiącu.

– 17–18 września br. odbędzie się 40. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Region Mazowsze prowadzi zapisy na wyjazd w dniu 18 września br. (niedziela);

– 25 września br. odbędzie się rajd rowerowy pt. „Solidarność – warszawskie ślady”. Organizatorami rajdu są PTTK i IPN;

– 25 września br. w kościele pod wezwaniem św. St. Kostki na warszawskim Żoliborzu odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny, NSZZ „Solidarność” i mazowieckiej oświaty;

– 29 września br. w ramach VI Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej odbędzie się szkolenie dla członków Związku na temat nauki społecznej kościoła. Organizatorem Festiwalu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe