Koniec strajku w W&W! „Zyskałyśmy dużo więcej niż podwyżkę”

Pracownice W&W Polska w toku wczorajszych negocjacji doszły do porozumienia z właścicielem zakładu i wróciły dziś do pracy. Dziś ok. godz. 14:00 ma zostać podpisane porozumienie.
 Koniec strajku w W&W! „Zyskałyśmy dużo więcej niż podwyżkę”
/ fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

Ustalenia poza przywróceniem do pracy przewodniczącej KZ Małgorzaty Musielak zakładają, że pracownicy W&W w Lubsku dostaną podwyżki w wysokości 450 zł brutto od września. Natomiast za sierpień zostanie im wypłacony zasiłek w wysokości 100 zł. Pracodawca zobowiązał się także, że do końca roku nie będzie przeprowadzał zwolnień pracowników. 

– Zyskałyśmy o wiele więcej niż pieniądze, bo umówmy się, podwyżka nie jest wysoka. Ale zyskałyśmy odwagę, dzięki strajkowi stałyśmy się silniejsze. Pracodawca obiecał, że będzie z nami w przyszłości rozmawiał, negocjował kolejne podwyżki. To jest dla nas największa wartość – komentuje Małgorzata Musielak.

Więcej informacji wkrótce. 

Wsparcie Solidarności

Codziennie związkowcy z Regionu Zielonogórskiego, Dolnośląskiego i Jeleniogórskiego NSZZ “Solidarność, jak również ich rodziny i znajomi wspierali strajkujące kobiety przyjeżdżając pod bramę zakładu. Do strajkujących pracownic napływały także listy poparcia zza granicy. 

Szef “S” Piotr Duda skierował uprzednio list do firmy Finn Comfort Germany, głównego nabywcy obuwia od spółki W&W z Lubska. W efekcie firma do czasu wyjaśnienia sytuacji zawiesiła dalszą współpracę z W&W Polska. 

Spór zbiorowy trwał w spółce od 1 marca. Strajk rozpoczął się 1 sierpnia, ponieważ po przeprowadzeniu negocjacji z udziałem mediatora w dniach 14 i 29 czerwca, 19 lipca oraz 1 sierpnia 2022 r. nie osiągnięto porozumienia pomiędzy załogą W&W Polska a kierownictwem zakładu. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe