„Ciotka dziwaczka”. Miedwiediew uderza w nową premier Wielkiej Brytanii

Dmitrij Miedwiediew jest zdania, że nowa premier Wielkiej Brytanii, Liz Truss, nie jest kompetentnym politykiem i wiele brakuje jej do Margaret Thatcher. „Ciotka dziwaczka” – skwitował były prezydent Rosji.
Dmitrij Miedwiediew „Ciotka dziwaczka”. Miedwiediew uderza w nową premier Wielkiej Brytanii
Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia - Kremlin.ru/ CC BY-SA 4.0

Truss objęła urząd 6 września we wtorek, pokonując swojego rywala Rishiego Sunaka.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił, że Rosja nie przewiduje, że nowa premier przyczyni się do poprawy stosunków z Rosją.

Podobnego zdania jest minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, który ocenił, że nowa premier kieruje się własnymi zasadami i nie będzie chętna na żadne kompromisy.

Miedwiediew atakuje Truss

Dmitrij Miedwiediew skierował pod adresem premier Wielkiej Brytanii kilka ostrych słów. „Ciotka dziwaczka” – mówił wiceszef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Polityk uważa, że Truss jest niekompetentna i ma rusofobiczne nastawienie, a przy tym nie dysponuje podstawową wiedzą.

Dodał, że nowa szefowa brytyjskiego rządu chciałaby upodobnić się do Margaret Thatcher, jednak wiele jej do tego brakuje.

Dmitrij Miedwiediew skwitował, że Truss nie uda się osiągnąć spektakularnych efektów w polityce, a jedynie odejść w niesławie, jak jej poprzednik „kudłaty Borysek”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe