Petru: Nie interesuje mnie, co mówi Tusk i Kaczyński [WIDEO]

Ryszard Petru po tym, jak zrobił sobie medialną przerwę, zabrał głos w Radiu ZET, ostrzegając przed nadciągającym kryzysem. – Nie interesuje mnie, co mówi Tusk czy Kaczyński. Mówię to, co Polacy powinni usłyszeć – powiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
Ryszard Petru  Petru: Nie interesuje mnie, co mówi Tusk i Kaczyński [WIDEO]
Ryszard Petru / Screen z kanału YouTube / Radio ZET

Na pytanie o polityczną karierę odpowiedział, że wciąż jest młody, a bycie przeciętną postacią go nie zadowala.

Petru: Jestem cały czas młody

– Jestem cały czas młody, choć mam 50 lat, ale trzeba mówić to, co się myśli, być jednoznacznym, wyrazistym. To klucz. Nie można być mamałygą. Ja nie jestem – przyznał Petru na antenie Radia ZET.

Ponadto dodał, że „populizmem z PiS nie wygramy”. Wyjaśniał, że w tej kwestii partia rządząca zawsze pozostanie bardziej wiarygodna od opozycji.

– Ludzie mają świadomość, że ta inflacja nie wzięła się z niczego. W znaczniej mierze wzięła się z tego, że jest za dużo pieniądza na rynku. 14. emerytura, 500 plus dla wszystkich, tarcze covidowe. Wlały się na rynek i spowodowały bardzo wysoką inflację – wymieniał ekonomista.

W jego ocenie inflacja już niedługo może sięgnąć nawet 20 proc., co odczują wszyscy Polacy. 

Nadciąga kryzys?

Petru tłumaczył, że zanim się zorientujemy, będziemy mogli kupić mniej za nasze pensje.

– Spodziewam się olbrzymich problemów gospodarczych. Czeka nas zubożenie społeczeństwa. Szybko zliberalizowałbym gospodarkę, by bardziej mogła zaskoczyć i razem z UE trzeba zarządzić kwestiami cen energii – mówił.

Ryszard Petru wspomniał także o swoich politycznych planach. Motywacji o byciu młodym użył również w wywiadzie dla Wirtualnej Polski w czerwcu.

– Nie mam jeszcze nawet 50 lat. Niczego w przyszłości nie wykluczam. Żal mi kraju, bo w kwestiach gospodarczych idzie w złym kierunku – oznajmiał wówczas były lider Nowoczesnej.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe