Nowy prezes TVP cofnął decyzję Jacka Kurskiego? Don Vasyl: „Aż mi się nie chce wierzyć. Taki cios…”

Najpierw mnie zaproszono, a potem mnie utożsamiono z disco polo. Tym bardziej, że ja odwołałem koncert, który miałem zaplanowany na ten dzień, ponieważ dla mnie było zaszczytem tam wystąpić. Miałem nawet przygotowany specjalny repertuar na tę uroczystość. (...) To, co usłyszałem dzisiaj, to było dla mnie jakby ktoś kłonicą w łeb mnie uderzył – mówi niepocieszony Don Vasyl.
 Nowy prezes TVP cofnął decyzję Jacka Kurskiego? Don Vasyl: „Aż mi się nie chce wierzyć. Taki cios…”
/ fot. YouTube

17 września podczas oficjalnego otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną odbędzie się specjalny koncert zorganizowany przez TVP. Najprawdopodobniej zabraknie na nim jednak czołowych gwiazd disco polo, chętnie zapraszanych przez byłego szefa stacji Jacka Kurskiego.

Według serwisu wirtualnemedia.pl, nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz zrezygnował z udziału muzyków disco polo podczas wspomnianego wydarzenia. Część artystów dowiedziała się teraz, że jednak mają nie pojawiać się na scenie. Co więcej, odwołano też występ zaproszonego już wcześniej Don Vasyla, który również miał uświetnić wydarzenie – zwrócono uwagę.

Don Vasyl grzmi o… rasizmie

– Najpierw mnie zaproszono, a potem mnie utożsamiono z disco polo. Tym bardziej, że ja odwołałem koncert, który miałem zaplanowany na ten dzień, ponieważ dla mnie było zaszczytem tam wystąpić. Miałem nawet przygotowany specjalny repertuar na tę uroczystość. (...) To, co usłyszałem dzisiaj, to było dla mnie jakby ktoś kłonicą w łeb mnie uderzył – powiedział portalowi Plejada Don Vasyl.

Co więcej, muzyk stwierdził, że decyzja Telewizji Polskiej to… rasizm. – Tym bardziej że ucieszyłem się, że będzie pan prezes Jarosław Kaczyński i inne władze. Że ludzie zobaczą, że mamy w tym wszystkim swoją cegiełkę i ludzie traktują Romów jak swoich, a tu nagle... Aż mi się nie chce wierzyć. Taki cios – żali się artysta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe