Ile lat trwa panowanie Elżbiety II? Brytyjska królowa pobiła rekord swojej praprababci

Królowa Elżbieta II jest najdłuższej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. W długości zasiadania na tronie Zjednoczonego Królestwa pobiła rekord królowej Wiktorii. Niestety dziś media obiegła informacja o pogarszającym się stanie zdrowia brytyjskiej królowej.
 Ile lat trwa panowanie Elżbiety II? Brytyjska królowa pobiła rekord swojej praprababci
/ Pixabay.com/Wikimedia

"Po przeprowadzeniu dalszych badań dziś rano, lekarze królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral" — przekazał Pałac Buckingham w czwartek w oficjalnym oświadczeniu.

Ile lat trwa panowanie Elżbiety II?

Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie jako córka króla Jerzego VI i jego małżonki – Elżbiety Bowes-Lyon. Jej czas panowania rozpoczyna się od 6 lutego 1952 roku. Z kolei sama uroczysta koronacja miała miejsce 2 czerwca 1953 roku. Królowa Elżbieta II zasiada na tronie Wielkiej Brytanii od 70 lat.

Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Wcześniej rekord pod tym względem należał do praprababci Elżbiety, którą była królowa Wiktoria. Jej czas panowania wynosił dokładnie 63 lata, 7 miesięcy i 2 dni.

Elżbieta II i jej stan zdrowia

Dziś media obiegła informacja na temat stanu zdrowia brytyjskiej królowej. Z informacji podanych przez Pałac Buckingham wynika, że lekarze wyrazili swoje obawy w sprawie zdrowia Elżbiety II.

– Lekarze królowej obawiają się o zdrowie Jej Wysokości i zalecili, by pozostała pod nadzorem medycznym. Królowa czuje się dobrze i przebywa w Balmoral - czytamy w oświadczeniu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe