Nie żyje królowa Elżbieta II. Prezydent Andrzej Duda zabiera głos

Elżbieta II od dziesięcioleci była ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Wielką Brytanię naprawdę wielką, będzie pamiętana w Polsce i na całym świecie – napisał w czwartek prezydent Andrzej Duda składając kondolencje Rodzinie Królewskiej i wszystkim Brytyjczykom.
Prezydent RP Andrzej Duda Nie żyje królowa Elżbieta II. Prezydent Andrzej Duda zabiera głos
Prezydent RP Andrzej Duda / fot. PAP / Leszek Szymański

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w czwartek w wieku 96 lat. Na tronie zasiadała od 1952 r. - dłużej niż jakikolwiek monarcha w historii tego kraju. Tron automatycznie przejął jej najstarszy syn, książę Karol.

Prezydent Duda w czwartek wieczorem złożył kondolencje Rodzinie Królewskiej i wszystkim Brytyjczykom.

"Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny Królewskiej i wszystkich Brytyjczyków po odejściu Jej Królewskiej Mości. Od dziesięcioleci była ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Wielką Brytanię naprawdę wielką. Będzie jej brakowało i będzie pamiętana w Polsce i na całym świecie" – napisał prezydent we wpisie na Twitterze.

Nie żyje Elżbieta II

Stan zdrowia Elżbiety II pogorszył się w środę - wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że ze względu na zalecenie lekarzy, by odpocząć, odwołała ona zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady. Wczesnym popołudniem przekazano, że królowa znajduje się pod opieką lekarzy w związku z tym, że są oni zaniepokojeni jej stanem zdrowia.

W czwartek wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II zmarła "spokojnie w Balmoral, dziś po południu". 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe