Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Tak lasery o dużej mocy zajmują się pieleniem. Zamiast chemii

Technologia, która zabija, ratując. Pojazd, który może zmienić świat.
Maszyny pielące przy pomocy lasera Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Tak lasery o dużej mocy zajmują się pieleniem. Zamiast chemii
Maszyny pielące przy pomocy lasera / Screen YT Carbon Robotics

Jakiś czas temu grupa pasjonatów technologii z Seattle postanowiła odejść z Ubera i założyć swój własny biznes Carbon Robotics, rewolucjonizujący sektor… rolnictwa. Na czele przedsięwzięcia stanął Paul Mikesell, który wcześniej odpowiadał w Uberze za obszar inżynieryjny. Poświęcając lata swojego życia, szukali odpowiedzi na pytanie, czy wykorzystując robotyzację, sztuczną inteligencję i technologię laserową, można pomóc rolnikom zabijać chwasty. Dlaczego rozwiązanie jest taką rewolucją? Bo to chwasty są główną przyczyną zaśmiecania naszej żywności środkami bakteriobójczymi, a te po części zabijają nas. Szukali rozwiązania, które oczyści naszą żywność z środków chemicznych. Udało się!

W przeciwieństwie do innych technologii chwastów Carbon Robotics wykorzystuje lasery o dużej mocy do ich eliminacji poprzez energię cieplną, bez zakłócania gleby i roślin spożywczych. Zautomatyzowane boty pozwalają rolnikom na stosowanie mniejszej ilości pestycydów i zmniejszają ciężką pracę wielu ludzi w celu usunięcia niechcianych roślin, jednocześnie poprawiając niezawodność i przewidywalność plonów. Film jest niesamowity.

Przykład technologii, która odpowiadając na bardzo, wydawałoby się, sektorową potrzebę, może zmienić planetę. Godna największych oklasków.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe