Będzie interwencja. Chodzi o Igę Świątek

„Na pewno napiszemy pismo w tej sprawie” – oznajmił na łamach portalu sport.pl Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.
 Będzie interwencja. Chodzi o Igę Świątek
/ PAP/EPA/JUSTIN LANE

Sportowe Fakty WP podają, że „Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF) zaplanowała finał Billie Jean King Cup (dawny Puchar Federacji) w dniach 8–13 listopada w Glasgow. Organizacja WTA z kolei ogłosiła, że kończący sezon Turniej Mistrzyń zostanie rozegrany w Dallas od 31 października do 7 listopada”.

Terminy są fatalnie ustalone, ponieważ rozegranie turniejów jeden po drugim na dwóch różnych kontynentach wydaje się być wręcz niemożliwe.

Będzie interwencja

Na pewno napiszemy pismo w tej sprawie. Wyjdzie od nas w ciągu tygodnia. Nic więcej nie możemy zrobić. (…) Niestety organizacje światowego tenisa są tak słabe, że wychodzą potem takie kwiatki. To przykład niekompetencji

– skomentował w rozmowie ze sport.pl prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Łatwiej jest chyba zmienić termin rozegrania finału Billie Jean King Cup w Glasgow. (…) Ten turniej nie jest dla działaczy WTA czy ITF tylko dla zawodniczek i kibiców. A tu nie ma szacunku ani dla jednych, ani dla drugich

– podsumował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe